Zabiegi Cennik

WYSZUKIWARKA ZABIEGÓW

Wybierz przynajmniej jedną kategorię,
a następnie kliknij szukaj

Wyszukaj po słowie kluczowym

Kupon na pierwszy zabieg:

20zł

Odbierz kupon

Zabiegi
na twarz
Zabiegi
na ciało
Masaże i spa Rytuały Japońskie Dla mężczyzn Kwasy Trwała
depilacja
Pielęgnacja dłoni i stóp Fizjoterapia Trychologia Medycyna
estetyczna
Pakiety
zabiegowe
Zabiegi na twarz Zabiegi na ciało Masaże & SPA Rytuały japońskie Zabiegi dla mężczyzn Kwasy Trwała depilacja Pielęgnacja dłoni i stóp Fizjoterapia Trychologia Medycyna estetyczna

Japoński Masaż Trychologiczny

<pMasaż trychologicznystyle="text-align: left;">Głowa to nie tylko skalp. To również potylica, uszy i twarz  z wszystkimi jej elementami – nosem, oczodołami, czołem, policzkami i wargami. W gabinetach fryzjerskich, kosmetycznych i trychologicznych masaż głowy to najczęściej masaż jedynie owłosionej części skalpu. W Yasumi opracowaliśmy masaż kompleksowo obejmujący twarz, uszy, a także stanowiące podporę głowy mięśnie szyi, karku i ramion. Do masażu wprowadziliśmy elementy japońskiej terapii manualnej SHIATSU, polegającej na uciskaniu kciukami punktów akupresurowych.

Czy wiesz, że…

Spięte mięśnie szyi i karku mogą przyczynić się do bólu głowy oraz słabszego ukrwienia skóry skaplu, w tym ukrwienia mieszków włosowych?

 

Co ma wspólnego stres z wypadaniem włosów?

Przyczyny wypadania włosów mogą być bardzo różne. Jednak w miarę rozwoju naszej cywilizacji, ludzie są coraz bardziej bombardowani czynnikami stresogennymi, co może odbijać się także na kondycji  włosów i skóry głowy.

Naukowcy wskazują, że na tle silnego stresu oddziałującego na ludzki organizm przez dłuższy czas, zaburzeniom podlega gospodarka hormonalna. Przez to zaburza się także cykl wzrostu i życia włosów, co skutkuje osłabieniem mieszków włosowych, a następnie postępującym łysieniem.

Co więcej, może się zdarzyć, że samo łysienie psychogenne będzie się manifestować na różny sposób – przechodząc w konkretne, inne typy łysienia, w tym łysienie plackowate czy telogenowe. Nawet u osób, które są genetycznie predysponowane do androgenowego łysienia, podniesienie stężenia kortyzolu (hormonu stresu) może promować mechanizm przemiany testosteronu do dihydrotestosteronu. A ten proces przemian testosteronu z kolei jest kluczowym czynnikiem prowadzącym do łysienia androgenowego.

Sekret piękna skóry i włosów japońskich gejsz!

Japoński Masaż Trychologiczny wykonujemy na autorskim, specjalistycznym oleuj trychologicznym, który nasza ekspertka dobiera w zależności od porowatości włosa. Jednym z jego składników jest olej tsubaki z nasion kamelii japońskiej – drzewa porastającego wyspy Japonii. Olej ten dawniej używany był przez Japonki jako bloker skóry i włosów przed surowymi warunkami panującymi na wyspach wulkanicznych. W późniejszych latach, kiedy wyznacznikiem urody Japonek były spływające lśniącą kaskadą włosy, olej nakładany był na wilgotne kosmyki tradycyjnym, drewnianym grzebieniem. Współczesna nauka udowadnia korzystny wpływ oleju Tsubaki na włosy oraz opóźnianie procesu starzenia się skóry.

 

Kompleksowy masaż głowy – dlaczego warto?

 • Zawiera elementy masażu pobudzającego, czyli poprawiającego krążenie krwi w skórze, tkance podskórnej i mięśniach
 • Dotlenia skórę i mieszki włosowe
 • Może wspomóc zahamowanie wypadania włosów
 • Może wspomóc szybszy wzrost włosów
 • Zwiększa wchłanialność składników aktywnych z preparatów trychologicznych w głąb skóry i w głąb mieszków włosowych
 • Normuje pracę układu nerwowego
 • Stymuluje pracę układu krwionośnego
 • Odpręża mięśnie twarzoczaszki oraz podtrzymujących głowę mięśnie szyi, karku i ramion
 • Stymuluje produkcję endorfin, czyli hormonów szczęścia
 • Obniża poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu

 

 • Cena: Od 90 - szczegółowy cennik na dole strony
 • Obszar zabiegowy: twarz, szyja, dekolt, barki
 • Na problem: potrzeba relaksu/odpoczynku
Ta strona wykorzystuje pliki "cookies". Pozostając na niej, wyrażasz na to zgodę. Rozumiem